5dkMtGM6AkB DX2330 DY2330 CX1280 CY853

Pół roku na przeprowadzenie szkoleń BHP po COVID

Termin na przeprowadzenie szkoleń okresowych BHP po zakończeniu epidemii

Na uzupełnienie szkoleń okresowych BHP, na podstawie ustawy z 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, przewidziany był pierwotnie termin 60 dni, od dnia odwołania stanu zagrożenia epidemicznego. Jednak przepisy nowej ustawy z 7 lipca 2023 o świadczeniu wspierającym, wprowadzają poprawkę do wspomnianej wcześniej ustawy, zgodnie z którą 60 dni zastąpiono terminem 180 dni, czyli do 28 grudnia 2023 roku.